bir referans yeter
Otel Referans
Otel şikayet, yorum, tavsiye, görüş, puan, öneri, eleştiri ve değerlendirmelerini okuyun tatilinizi şansa bırakmayın…

Sıkça Sorulan Sorular

OtelReferans.com nedir ?

OtelReferans, oteller ve tatilcileri bir araya getirerek, müşteri memnuniyeti anlayışının ve Turizmin gelişmesine katkıda bulunan bir çözüm platformudur.
"Bir referans yeter" anlayışı ile tüm otel işletmelerinin kurumsallaşmasına şirin kaplumbağı Tossy ile hizmet etmektedir.
OtelReferenas’da sadece konaklama yapılmış oteller hakkında referanslar bulunmaktadır. Site kullanıcılarımız referansları ile Turizme değer katmakta ve doğru oteli seçmek için tüm site kullanıcıları ile deneyimlerini paylaşmaktadır.

Nasıl referans yazabilirim ?

Referans göndermek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir. İlgili hotel sayfasında referans yaz linkini tıklayarak, açılan pencerede referansınızı kolay ve hızlı bir şekilde üye olmadan hemen yazabilirsiniz. Referans yaz sayfasında, belirlenmiş kategoriler için puan vermeniz istenecektir. Referansınızda muhakkak konaklama tarihiniz ve isminizi yazmanız istenecektir. Referansınızın otel tarafından değerlendirilebilmesi için, isminizin ve konaklama tarihinizin doğru olması gerekmektedir. Rumuzlu referanslar kesinlikle yayınlanmamaktadır. Referansınız yazıp, kullanım şartlarını kabul ettikten sonra gönder linkini tıkladığınızda, otomatik olarak e-mail adresine onay kodu gönderilecektir. Onay kodunu yazıp onayladıktan sonra, referans yazma işleminiz tamamlanmış olacaktır. Yazdığınız referans onaylandıktan sonra yayına alınacaktır. Onaylanan referansınız ilgili otel sayfasında bulabilirsiniz.

Referanslar için karakter sınırlaması var mı ?

Yazdığınız referansların okunabilirliğini kolaylaştırmak ve Otelreferans.com’da hızlı bir şekilde yayınlanabilmesini sağlamak için referanslarınızda 2.000 karakter sınırını geçmemeniz gerekmektedir.

Kaç tane referans yazabilirim ?

Sitemize istediğiniz kadar referans yazabilirsiniz. Ancak yazdığınız her otelde konaklamış olmanız gerekmektedir.

Referanslarım kontrolden geçiyor mu ?

Referanslarınız editörlerimiz tarafından incelenmektedir. Bu incelemenin ardından editörlerimizin onay verdiği referanslar yayınlanmaktadır. Hakaret, küfür, taciz, tehdit, aşağılama gibi rencide edici içerik barındıran; diğer site kullanıcılarının kişisel bilgilerinin ifşası, telefon numarası, e-mail adresi içeren; ayrıca, kişi veya grupların dinini, dilini, cinsiyetini, etnik grubunu ırkını, milliyetini küçük düşüren referanslar editörlerin onayından geçmeyeceğini lütfen unutmayın.

Referans yazarken nelere dikkat etmeliyim ?

Herhangi bir otel hakkında referans yazarken aşağıdaki konuları göz önünde bulundurmanızı rica ediyoruz:
Lütfen kısa ve öz olarak referansınız paylaşın, yapıcı ve objektif olun.
Hakaret içeren, küfür ve hoş olmayan kelimeler kullanmayın.
Referans yazarken başka kullanıcıların e-posta veya kullanıcı adlarını kullanmayın.
Yazdığınız referansın sadece “tek ilgili” olan otele yönlendirileceğini unutmayın.
Yazdığınız referans sadece konaklama yaptığınız otel hakkında olabilir.

Referans yazdım, ne zaman yayınlanır ?

Referansınız gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra en geç 24 saat içinde yayınlanacaktır.

Referanslarımı nerede görebilirim ?

Yazdığınız referansları, ilgili otel referansları sayfasında bulabilirisiniz.

Referansımı silebilirmiyim ?

Silmek istediğiniz referansı, referans numarası ile birlikte info@otelreferans.com e-mail adresine bildirdiğinizde, en kısa sürede silme işlemi yapılacaktır.

OtelReferans.com'u kullanmak için üye olmam gerekiyor mu ?

Sitemizde referans yazabilmek için üye olmanız gerekmemektedir. OtelReferans.com’da tüm kullanıcalar üye olmadan, kolay ve hızlı bir şekilde referanslarını yazabilirler.

Aktivasyon maili nedir ?

Referans yazarken kullandığınız e-mail adresinin geçerli bir adres olup olmadığını kontrol etmek ve referansınız yayınlamak için size gönderilen bir onay bağlantısıdır.

Aktivasyon mail gelmedi, ne yapmalıyım ?

Gönderilen aktivasyon kodu, e-mail adresinizin "Önemsiz / Spam" klasörüne gidebilir. Aktivasyon kodunu almak için lütfen "Önemsiz / Spam" klosörünüzü kontrol ediniz.

Referansımın reddedilme sebepleri nelerdir ?

Reddetme gerekçeleri şunlardır:

Hukuka Aykırılık; Yazdığınız referans Ticaret ve Rekabet Hukuku yasaları ile örtüşmüyorsa, onaylanmamıştır.
Reklam; Yazdığınız referans, doğrudan ya da dolaylı olarak bir ürünün ya da hizmetin reklamının yapılıyor olmasından dolayı onaylanmamıştır.
Siyasi veya Dini İçerik; Yazdığınız referans, içerdiği siyasi veya dini ifadelerden dolayı onaylanmamıştır.
Tekrar Şikayet; Yazdığınız referans sitemizde zaten bulunduğu için yayınlanmamıştır.
İçerikteki uygunsuzluk; Yazdığınız referans, doğrudan ya da dolaylı olarak kişi, kurum ya da grupları hedef almakta veya hakaret içermektedir. Referansta kullanılan sözcüklerin ahlaki açıdan uygunsuzluğu söz konusudur. Bu yüzden referansınız onaylanmamıştır.